♥ Naši křečkové ♥

Do chovu se snažím vybírat povahově nekonfliktní a typově hezké chovné křečky, abychom docílili, co nejkvalitnějších odchovů. Největší pozornost se tedy neklade nejen na správný vývoj mláďat, ale především také na výběr vhodného páru - rodičů. Dále dodržujeme i kritéria pro správný chov - samičky kryjeme, jakmile na to mají vhodný věk a váhu. Dbáme na celkové zdraví ať už během života tak i během březosti a odchovu mláďat - obzlášť u samiček. Samičky jsou za svůj život mnohem více oslabovány a pokud se u samiček zjistí později některé problémy ať už během porodu či po něm, tak už takovou samičku víckrát nevystavujeme riziku a nadále nenakrýváme.

Všichni u nás mají svou vlastní ubikaci, většinou klec či box. Nyní máme boxo-klece o rozměrech 78x48cm, dále klece o 70cm a pár menších boxů o min.rozměrech 55x30x30cm, využívané spíše pro samce.

Křeci jsou u nás krmeni kvalitní základní směsí, kterou si doma mícháme samy. Dále samozřejmě pravidelně krmíme zeleninou a bílkovinami (bílým jogurtem, tvarohem, vařeným bílkem, masíčkem z konzerv pro psy ,,pouze těmi 100%" apod.) občas nějaké to ovoce v podobě jablka, banánu. Pamlsky pořizujeme jedině buď v Bio kvalitě od JR Farm nebo si nasušíme ovoce či zeleninu a podáváme, jako pamlsek.

Nechybí ani pravidelná kontrola cukru v moči, příp. preventivní odčervování.či případně přidávání různých vitamínů v zimních měsících. V případě nějakých problémů nejčastěji u starší křečků vyhledáváme pomoc na Veterinární klinice ExoVet v Brně Černovicích.

 

Únor 2017 všichni preventivně přeléčeni Stronghold, proti

vnější i vnitřním parazitům