♥ Naši křečkové ♥

Naším cílem je do chovu vybírat povahově nekonfliktní a typově hezké chovné křečky, abychom docílili nejlepších povah mláďat a pěkného vzhledu. Největší pozornost se tedy neklade nejen na správný vývoj mláďat, ale především také na výběr vhodného páru - rodičů.

Dále dodržujeme i kritéria ,,ctíme etický kodex" pro správný chov - samičky kryjeme pouze, jakmile na to mají vhodný věk a váhu. Dbáme na celkové výborné zdraví během života všech chovných křečounů, nic se nesnažíme zanedbat.  Obzlášť samičky jsou za svůj život mnohem více oslabovány a pokud se u samiček zjistí nevhodnost do chovu či později některé problémy tak již na ní víckrát neodchováváme. Případným liniím s nízkou životností, zdravotních problémů ,,ať už v důsledku snížené imunity" se vyhýbáme!

Všichni u nás mají svou vlastní ubikaci, většinou klec či box. Nyní máme boxo-klece o rozměrech 78x48cm, dále klece o 70cm a dva menších boxy o min.rozměrech 55x30x30cm, využívané pro starší samečky kolem 2let. Dále jsou u nás krmeni kvalitní základní směsí, kterou si doma mícháme samy. Dále je samozřejmostí pravidelné krmení zeleninou a bílkovinami (bílým jogurtem, tvarohem, vařeným bílkem, masíčkem z konzerv pro psy ,,pouze těmi 100%" apod.) občas nějaké to ovoce v podobě jablka, banánu. Pamlsky pořizujeme jedině buď v Bio kvalitě od JR Farm nebo si nasušíme ovoce či zeleninu a podáváme, jako pamlsek.

Nechybí ani pravidelná kontrola cukru v moči, příp. preventivní odčervování (Stronghold) či případně přidávání různých vitamínů v zimních měsících. V případě nějakých problémů nejčastěji u starší křečků vyhledáváme pomoc na Veterinární klinice ExoVet v Brně Černovicích.

 

Únor 2017 všichni preventivně přeléčeni Stronghold, proti

vnější i vnitřním parazitům