♥ Naši křečkové ♥

Naším chovatelským cílem je chovat s uvážením pouze na křečcích pěkného typu a vyrovnaných povah, abychom především docílili klidných povah mláďat.

Všichni u nás mají svou vlastní ubikaci, většinou klec či box. V chovu máme boxo-klece o rozměrech 78x48cm, velké Samla boxy z Ikei a dále různé klece o 70-90cm. Menší boxy o min.rozměrech 55x30x30cm využíváme ve vyjímečných případech pro odstav mláďat. Dále v našem chovu krmíme námi míchanou a velmi pestrou základní směsí, která obsahuje především pěkný základ potřebných důležitých bílkovin pro život. Které dle potřeby potom dodáváme dle situace i ve formě bílých jogurtů, tvarohů, uvařeného masa či bílku. Nesmí chybět ani zelenina, ze které nejvíce milují okurky, papriky, saláty. Krmení sladkého ovoce se vyhýbáme v důsledku možných pozdějších zdravotních problémů tzn. onemocnění cukrovou. Náledně také nepoužíváme pamlsky kvůli obsahu cukrů.

Dále samozřejmě dodržujeme etických kodex Českého křeččího klubu pro správný chov tj. správný výběr vhodného páru, následně vhodný věk a váha pro nakrytí samiček. A v neposlední řadě počet vrhů na jedné samičce a dodržování odstup mezi jednotlivými vhy. Chov je tedy neustále pod naší kontrolou i samozřejmě, co se zdravotní stránky týče. V naší snaze jsou pravidelné kontroly moči, preventivní ošetření přípravkem Stronghold, proti vnějším a vnitřním parazitům. V případě vážnějších problémů vyhledáváme veterinární pomoc.

 

Ošetření přípravkem Stronghold:

 

* únor 2017

 * 20.9.2018