Vše o chovu - ÚVOD

 

Před samotným pořízením je důležité vše pořádně zvážit, zda je křeček syrský (zlatý) ten správný mazlíček pro vás či vaše děti.  Jejich nesprávné chování se může odrazit, jak na samotném zdraví tak i povaze a v nejhorších případě může zavinit smrt. Proto pořizujte křečka opravdu s vědomím, že je to ten pravý kamarád pro vás či vaše děti a jste schopní mu umožnit ty nejlepší podmínky.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Křeček syrský někdy nazývaný též zlatý nebo medvědí. Pochází z pouštních oblastí Sýrie, kde bylo objevené první hnízdo mláďat i se samicí kolem roku 1930. Jsou zmíňky o vícečetných odchycení křečků syrských v jejich podmínkách a následném rozmnožování místními lidmi, ale jsou to vše pouze spekulace o tom zda-li nynější všichni křečci pochází z jednoho sourozeneckého vrhu či nikoliv.

Jak už historie napovídá, nejdříve se našim mazlíčkům začalo říkat křeček zlatý kvůli svému zlatému zbarvení. Ale po mnoha letech chovu začali získávat více barevných variant a typické zlaté zbarvení tvořila pouze menšina znich, proto se jim začlo říkat dle jejich původu Křečci syrští.

Křečci syrští se v průměru dožívají 2 - 2,5roku. Velikostně se pohybují kolem 17cm v dospělosti a v průměru váží 130-250g. Jsou známí noční tvorové, kteří vylézají za tmy a k ránu se uchylují ke spánku. Ve dne je uvidíte tedy velmi zřídka.